Inari Piotr Ciechociński

Agnieszka Dąbrowska

 e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy

do wspólnej zabawy

Warsztaty

Warsztaty realizowane w ramach Polnej Edukacji służą pogłębianiu relacji człowieka z naturą. Podążając za myślą prekursora nurtu ekopsychologii Theodore Roszak, dążymy do odnalezienia wrodzonego poczucia współzależności człowieka z przyrodą.

Zachęcamy do swobodnego, niesformalizowanego przebywania w otoczeniu przyrody oraz ucieczki od szaleńczego świata przemysłu.

Sprawdź

Poza granicami

Cel warsztatów: trening intelektualny czyli nauczenie się wychwytywania szczegółów w otaczającej nas rzeczywistości by lepiej analizować, opisywać własne emocje, doświadczenia a w rezultacie poznawać siebie lepiej.

Zobacz artykuły...

Flow Time

Cel warsztatów: Zdobywanie praktycznych umiejętności poprzez zabawę a w szczególności rozwijanie kreatywności, efektywnej komunikacji i umiejętności pracy zespołowej.

Zobacz artykuły...

Tęskniąc za kolorami wiosny postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i... pomalowaliśmy świat. Specjalnie skomponowanymi na ten cel farbami (aby nie zanieczyszczały środowiska) daliśmy upust swojej fantazji i emocjom. Pomalowaliśmy śnieg.

W otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego zorganizowaliśmy dla dzieci w wieku przedszkolnym warsztaty plenerowe z wykorzystaniem płótna, farb oraz tego co znaleźliśmy wokół siebie. Efekty były zaskakujące. Uczestnicy nie spodziewali się, że kora drzewa nie jest jednolicie brązowa i stanęli przed problemem stworzenia właściwego koloru.

W tym roku na wspólny obóz wyjechało 7 rodzin (w sumie 26 osób w tym 14 dzieci w wieku od roku do 16 lat). Uwzględniając sugestie dzieci z ubiegłego roku tym razem zorganizowaliśmy:

  • jednodniową wycieczkę dwoma łódkami na obiad do Karwicy,
  • w zupełnie deszczowy dzień odwiedziliśmy Pisz,
  • starsze dzieci przygotowały młodszym fabularną zabawę terenową o leśnym trollu,
  • ponadto dzieci mogły bez żadnych przeszkód korzystać z wiedzy i doświadczenia instruktorów żeglarstwa i nurkowania oraz czerpać informacje o otaczającej ich przyrodzie.

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.Czytaj wiecej o plikach cookie i naszej polityce prywatności. Zamknij