Inari Piotr Ciechociński

Agnieszka Dąbrowska

 e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ciekawe Dzieciaki

Cel warsztatów: Rozwijanie zainteresowań dzieci oraz poszerzanie wiedzy o otaczającej je przyrodzie, nauka obserwacji i wyciągania wniosków. Stawianie pierwszych kroków w pracach zespołowych, rozwijanie kompetencji społecznych. Budowanie pewności siebie.

 "Ciekawe dzieciaki” to cykl zajęć skierowany do dzieci w wieku 4-8 lat. Podczas zajęć wprowadzamy dzieci w świat roślin i zwierząt ukazując zarówno ich piękno jak i złożoność. Objaśniamy dzieciom zachodzące w przyrodzie procesy, przedstawiamy sieć powiązań pomiędzy poszczególnymi jej elementami. Dzieci poznają środowisko jako jeden ekosystem, w którym nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko od wszystkiego jest zależne.

Podczas zajęć są stosowane różne formy pracy, które pozwalają dzieciom lepiej poznać swoje możliwości, mocne i słabe strony.

  • Swobodne działanie w grupie - pozwala odnaleźć komfortowe dla siebie zadania, ale jednocześnie poprzez współdziałanie w grupie łatwiej jest pokonać własne bariery i w razie potrzeby otrzymać wsparcie od innych członków zespołu.
  • Indywidualna praca twórcza - pozwala uczestnikom na chwilowe zatrzymanie się, swobodną refleksję i spojrzenie do własnego wnętrza. Pozwala to każdemu uczestnikowi dostrzec swoje mocne strony, obszary zainteresowania i dowiedzenia się czegoś nowego o samym sobie. Widać to zarówno przy pracach konstruktorskich jak i plastycznych.
  • Eksperyment - poznajemy świat w sposób naukowy, który wymaga od nas zarówno abstrakcyjnego jak i logicznego myślenia. Stawiamy hipotezy, prowadzimy obserwacje, wyciągamy wnioski by znaleźć odpowiedzi na zaplanowane w programie zajęć pytania jak i te, które spontanicznie pojawią się w trakcie pracy z dziećmi. 
  • Dyskusje - uczą koncentracji, formułowania myśli oraz wzajemnego szacunku. Pozwalają na konstruktywne, znajdywanie rozwiązań i kształtują kompetencje społeczne.

Zajęcia przeprowadzone były w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych m. st. Warszawy w projekcie badawczym „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym – eksplorowanie rzeczywistości razem z rodzicami w Przedszkolu nr 97 Leśna Polanka” dla grupy cztero/pięciolatków.

Zajęcia przeprowadzone były w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych m. st. Warszawy w projekcie badawczym „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym – eksplorowanie rzeczywistości razem z rodzicami w Przedszkolu nr 97 Leśna Polanka” dla grupy trzylatków.

Zajęcia przeprowadzone były w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych m. st. Warszawy w projekcie badawczym „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym – eksplorowanie rzeczywistości razem z rodzicami w Przedszkolu nr 97 Leśna Polanka” dla grupy sześciolatków.

Strona 1 z 2

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.Czytaj wiecej o plikach cookie i naszej polityce prywatności. Zamknij