Inari Piotr Ciechociński

Agnieszka Dąbrowska

 e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prehistoria

Cel zabawy: Rozwijanie kompetencji społecznych a zwłaszcza komunikacji w grupie. Dzieci w realizowały postawione przed nimi zadania, musiały wykazać się kreatywnością i zaradczością. Dzięki zabawie poznały także podstawowe informacje o dinozaurach.

Tym razem prehistoryczne zwierzęta zawędrowały do naszej rzeczywistości. Przez przypadek na terenie Lasu Młocińskiego zostały pogubione matryce dinozaurów. Dzieci pracując w czterech grupach wiekowych zbierały w lesie brakujące elementy układanki i odtwarzały zagubione istoty. Musiały między innymi stworzyć dinozaura z dostępnych w otoczeniu materiałów, przygotować gniazdo czy wykorzystać umiejętności manualne do stworzenia kości prehistorycznych zwierząt.

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.Czytaj wiecej o plikach cookie i naszej polityce prywatności. Zamknij