Inari Piotr Ciechociński

Agnieszka Dąbrowska

 e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

O nas

Najstarszym leczniczym środkiem łagodzącym stres oraz emocjonalne zawirowania jest PRZYRODA.

Jest ona niezbędnym elementem do harmonijnego rozwoju człowieka. Osoby, które spędzają czas w otoczeniu przyrody są pewniejsze siebie, rzadziej chorują na depresję oraz rzadziej sięgają po narkotyki, jak również szybciej wracają do zdrowia po chorobach. Aktywność na świeżym powietrzu łagodzi objawy ADHD, polepsza koncentrację u dzieci w szkole oraz pomaga im „przetrawić” emocje z dnia codziennego.

W związku z szybkim tempem życia często brakuje czasu na obserwację dżdżownic, mrówek czy na zabawę w kałuży. Dzieci posiadają naturalną chęć do analizy otaczającej je przyrody. I dlatego warto im pozwolić na prowadzenie własnych badań i obserwacji oraz sprawdzania praw fizyki. Wbrew pozorom jest to fundament wiedzy, na którym dziecko będzie budowało poczucie własnej wartości.

Obecnie mówi się o jednostce chorobowej określanej jako „deficyt przyrody u dzieci”.

Chcąc wyjść naprzeciw problemowi postanowiliśmy promować rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Pod hasłem „Polna edukacja” firma Inari Piotr Ciechociński we współpracy z grupą przyrodników, pasjonatów ekologii, botaniki, różnych dziedzin zoologii, ogrodnictwa, dietetyki, socjologii oraz instruktorów żeglarstwa i nurkowania, zorganizuje szereg warsztatów.

Zapraszamy!

Założycielka Polnej Edukacji

Agnieszka Dąbrowska

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Biologia oraz Instruktor Żeglarstwa PZŻ.

Od wielu lat prowadzi wykłady oraz kursy żeglarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od roku 2012 organizuje wycieczki przyrodnicze dla dzieci i rodziców (zarówno w Polsce jak i w Szwecji), których celem jest poznawanie otaczającej nas przyrody poprzez zabawę przy jednoczesnym rozwijaniu spostrzegawczości, nauce analizowania informacji oraz pracy w grupie.

Interesuje się psychologią rozwoju dzieci, pedagogiką, w tym nurtami:

  • Montessori,
  • Emilia Reggio,
  • Zielonych przedszkoli,
  • edukacją przygody oraz edukacją demokratyczną.

Na co dzień pracuje w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego przy Uniwersytecie Warszawskim.

Jako mama trójki dzieci, każdego dnia ma okazję do sprawdzania swoich pomysłów w praktyce, które później mogą zostać włączane do programu zajęć Polnej Edukacji.

Jesteś tutaj: Strona główna Polna Edukacja

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.Czytaj wiecej o plikach cookie i naszej polityce prywatności. Zamknij