Inari Piotr Ciechociński

Agnieszka Dąbrowska

 e-mail  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Projekty edukacyjne

Według niemieckiego pedagoga Kurta Hahna, nauka musi się wiązać z przeżyciem osobistym i wynikającymi z niego emocjami.

Dzieci powinno się zachęcać do przeprowadzania doświadczeń, stawiania hipotez eksperymentowania, popełniania błędów i wyciągania z nich wniosków. W ten sposób zdobyta wiedza, a raczej osobiste doświadczenie jest w pełni zrozumiałe a nie tylko zapamiętane z przeczytanej książki.

To co uda się nam przeżyć pozostaje naszym doświadczeniem i wbudowane jest w naszą tożsamość.

Przyroda jest czynnikiem wywołującym lub przyśpieszającym naukę. Jest pomostem pomiędzy swobodną zabawą a formalną edukacją.

Podczas warsztatów dzieci mogą zdobyć nową wiedzę albo utrwalać wiedzę przedstawioną w szkole/przedszkolu. Ważne jest aby każde doświadczenie nie było pozostawione bez refleksji, ponieważ wtedy staje się jedynie sposobem spędzania wolnego czasu a nie nauką.

Available scales

Ciekawe Dzieciaki

Cel warsztatów: Rozwijanie zainteresowań dzieci oraz poszerzanie wiedzy o otaczającej je przyrodzie, nauka obserwacji i wyciągania wniosków. Stawianie pierwszych kroków w pracach zespołowych, rozwijanie kompetencji społecznych. Budowanie pewności siebie.

View items...

Ptaki w ogrodzie

Cel warsztatów: obserwacja przyrody i nauka wyciągania wniosków na podstawie własnych spostrzeżeń.

View items...

Rośliny i zwierzęta

Cel warsztatów: zaobserwowanie współzależności pomiędzy różnymi gatunkami roślin i zwierząt oraz nauczenie się obcowania z otaczającą przyrodą; czerpanie radości z obserwacji przyrody oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami poprzez interaktywny portal internetowy.

View items...

Na ten sezon przygotowaliśmy mieszankę ziaren ze zwiększoną ilością drobnych nasion oleistych. Chcieliśmy zwabić nimi też inne gatunki ptaków. Z zaciekawieniem patrzyliśmy czy ktoś nowy zawita do naszego karmnika.

Ku naszemu zaskoczeniu przyleciał po raz pierwszy szczygieł. Jednak jak widać na zdjęciu przyleciał do tuby z nasionami słonecznika a nie do karmnika z mieszanką ziaren.

You are here: HOME Polna Edukacja Projekty edukacyjne

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.Czytaj wiecej o plikach cookie i naszej polityce prywatności. Zamknij