Inari Piotr Ciechociński

Inari Piotr Ciechociński

Call: +48 519 183 134 e-mail  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nowa siedziba Inari

Nastawnie kolejowe to budynki bardzo funkcjonalne i minimalne w formie, oraz, na ogół, zajmujące minimum miejsca. Jeżeli do tego są ujmująco ładne i stwarzające klimat infrastruktury kolejowej to dlaczego nie można wybrać takie rozwiązanie na siedzibę firmy.

I tak miało być z założenia, mały, funkcjonalny budynek, bardzo wymagający co do pełnionych funkcji, wpasowany w istniejące warunki środowiskowe – drzewostan i  piękny.  Inaczej mówiąc nowy, funkcjonalny i ładny zabytek. Podkreślający charakter działalności firmy, jak i umożliwiający zorganizowanie w swoim wnętrzu profesjonalnego warsztatu modelarskiego i powierzchni magazynowej.

W znalezieniu dokumentacji „perełki” nieoceniona była pomoc  firmy Stangel.pl.  Wybrane do dalszych prac projektowych plany były w stanie szczątkowym, ale przeglądając setki zdjęć istniejących, jak i już nie istniejących budynków, można było z pewnym przybliżeniem odtworzyć konstrukcję.

Takie opracowanie całości budynku wraz z konstrukcją, dopasowując ją do obecnych technologii i wymogów budownictwa,  zostało powierzone architektom  Andrzejowi Witkowskiemu i Bogdanowi Machnackiemu.  Z ich strony również była pomoc doradcza w trakcie budowy, jak i sam nadzór budowlany.

Początek prac w terenie: 1.03.2016r, możliwość użytkowania: 23.12.2016r. Przewidywany termin zakończenia prac wyposażeniowych niezbędnych do pełnienia funkcji magazynowo-modelarskich: 28.02.2017.

Inari Piotr Ciechociński dziękuje firmom, które czując charakter inwestycji, szczególnie zwracały uwagę na staranność  przy wykonywanych pracach, służyły radą i pomocą.

Andrzej Witkowski - projekt, nadzór budowlany, doradztwo     

Bogdan Machnacki - projekt, doradztwo

Katon Sp. z o. o. - prace instalacyjno-budowlane

Tomasz Wojdat Perfekt Dach - więźba dachowa, dach

Mireko.pl - prace renowacyjne elementów zabytkowych

Dziennik budowy

You are here: HOME Models Special offer Nowa siedziba Inari

Tel: (+48) 519183134
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.Czytaj wiecej o plikach cookie i naszej polityce prywatności. Zamknij